Emre Yurttakalın

Emre Yurttakalın

Ankara doğumlu olan Emre Yurttakalın, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünde tamamlamıştır. 

Yurttakalın, 2014-2015 sezonu Sanat Kurumu Tiyatro ödüllerinde ‘’Övgüye Değer En İyi Erkek Oyuncu’’ ödülüne layık görülmüştür.  Aynı yıl içerisinde 6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu ödüllerinde ‘’Jüri Özel’’ ödülüne layık görülmüştür. 2018-2019 sezonunda ise XVIII. Direklerarası Seyirci Ödüllerinde ‘’En iyi Erkek Oyuncu’’ ödülüne layık görülmüştür. 

2007 yılında amatör olarak başladığı tiyatro hayatını, 2013 yılında Ankara’da kurduğu Eğitim Merkezi ve Özel Tiyatro ile profesyonelliğe taşımıştır. 8 yıl boyuncu kurduğu merkezin genel sanat yönetmenliğini yaparken, kendi sahnesinde ve Türkiye’nin birçok ilinde toplam 3200 temsil perde açmış, 2500 temsilinde başrol oynamıştır.

2013-2020 yılları arasında TRT’de ‘’Dil Bilgesi’’, ‘’Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek’’, ‘’23 Nisan Şenliğin Ardından Belgeseli’’, ‘’Merhaba’’, ‘’Sarı Programı’’ gibi çeşitli belgesel, eğitim, gezi, çocuk programı ve canlı yayınların sunuculuğunu üstlenmiştir. Hala TRT ile proje bazlı çalışmaları devam etmektedir.

Seslendirme, dizi ve sinema projelerinde yer alan Yurttakalın, yönetmenliğini de yaptığı birçok projeye imza atmıştır. 

2013’ten bu yana şirketlerin, okulların, devlet kurumlarının tanıtım filmlerinin ve eğitimlerinin çekimi ve çekim sonrası hizmetlerini verirken, sosyal medya platformlarının dijital medya dizaynı, içerik üretim ve tasarım danışmanlığını yapmaktadır. Şirketlerin eğitim ve sosyal medya platformlarına yönelik çekim öncesi, çekim ve çekim sonrası faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Çekim öncesinde sunuculuk ve kamera önü oyunculuk deneyimi doğrultusunda kişiselleştirilmiş anlatım becerisi, diksiyon, etkili ve güzel konuşma teknikleri gibi eğitimler verirken, çekimlerini greenbox stüdyo teknolojisi gibi birçok yeni ve dinamik teknikleri kullanarak gerçekleştirmektedir. Çekim sonrası faaliyetlerde ise ses-görüntü redaksiyonu, renk düzeltme, görsel efekt, animasyon, alt yazı, başlıklandırma, grafik, montaj vb. işlerin hizmetini vermektedir. 

2021 - ...         ErkinŞahinöz Akademi                 Danışman
2020…            Zorlu Holding-Vestel                   Eğitmen/Danışman
2018-2019     Papillon Savunma Şirketi           Diksiyon Eğitmeni
2018-2019     Türk Havacılık Uzay Sanayi        Tiyatro Eğitmeni/Yönetmen    
2015-2016     Ankara Barosu                              Diksiyon Eğitmeni
2014-2016     Fox TV    Dizi                                   Oyunculuk
2013-2020    Kulis Sanat                                     Kurucu Ortak
2013…             TRT                                                   Sunucu/Oyuncu/Seslendirmen
2013…             Özel Okullar                                   Tiyatro Eğitmeni
2013…             EY Production ve Eğitim              Kurucu