Mete Tevetoğlu

Mete Tevetoğlu

Dr. Mete Tevetoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden  (1997-2001) mezundur. Özel Hukuk ve Ticaret Hukuku alanında Marmara Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine sahiptir. 

2006 yılında İktisadi Araştırmalar Vakfı tarafından “Finansal Durumu Bozulan Aracılar İçin Özellikle Aşamalı Olarak Alınacak Önlemler” adlı yüksek lisans tezi ile Ünal Aysal Tez Ödülü'nü kazanmıştır. 

2008'de London School of Economics and Political Science ve University of London Institute of Advanced Legal Studies'de çalışarak ve 2009 yılında Marmara Üniversitesi'nden “Sermaye Piyasası Uyuşmazlıkları, Uygulanabilir Hukuk ve Tahkim” tezi ile doktora derecesi almıştır. 
İstanbul Barosu Bilgi ve Teknoloji Hukuk Merkezi Başkanı olarak görev yaparak önce Bilişim Hukuku, ardından Bilişim Hukuku Mevzuatı (Ortak Yazar) kitaplarını yayınlamıştır. 

Maltepe Üniversitesi Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Türkiye Espor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Tevetoğlu seçkin hukuk fakültelerinde öğretim üyeliği, mahkemelerde bilirkişilik, çok sayıda şirket ve hukuk bürosunda hukuk danışmanı görevlerinde bulunarak alanında çok sayıda kitap ve makale yayınlamıştır. 

Dr. Tevetoğlu, Şirketler Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Fikri  ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Teknoloji Hukuku, eSpor ve Oyun Hukuku ve Blockchain Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.