Şansal Kemal Toker

Şansal Kemal Toker


İstanbul doğumlu olan Şansal Kemal Toker, henüz 5 yaşında iken babası bestekâr Arif Sami Toker’ den ilk musiki eğitimlerini almaya başlamıştır. Lisans eğitimini Trakya Üniversitesi İktisat bölümünü 3. ‘lük derecesi ile tamamlamıştır. Sermaye Piyasaları Lisansı 3. Düzey, Segem ve Bireysel Emeklilik aracılık lisanslarına sahiptir. Haliç Üniversitesi Konservatuar Türk Müziği bölümünde yazmış olduğu  “Arif Sami Toker'in 10 Şarkısının Analizi “ tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Profesyonel çalışma hayatına 2008 yılında Yapı Kredi Emeklilik A.Ş’ de bireysel emeklilik danışmanı olarak başlamıştır.

2010 yılında Denizbank A.Ş’ nde ticari pazarlama uzmanlığı yapmış, 2011 yılında Denizbank Türk Sanat Müziği Topluluğu kurmuş ve hala bu topluluğun kurucu şefi olarak hizmet vermektedir.

2012 yılında Halkbank A.Ş’ ne kobi pazarlama yetkilisi olarak transfer olmuştur.

2013 yılında T.E.B A.Ş’ nde kurumsal portföy olarak çalışmaya başlamış, yine  bu bankada T.E.B Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun kurucu şefi olmuştur.

2014 yılında Denizbank A.Ş’ ne sanat danışmanı olarak geri dönmüş ve profesyonel eğitimcilik hayatına başlamıştır. Kendisi ve kurmuş olduğu koro ile bankanın sanat faaliyetleri ve sosyal sorumluk projelerinde yer almıştır. Kurum bünyesinde yine ilk kez gerçekleştirilen ve banka çalışanlarının çocuklarından oluşan “Deniz’in Çocukları Korosu”’nun kurucu şefliğini yapmıştır. Özellikle bankacılık hayatına yeni başlayan çağrı merkezi çalışanları olmak üzere yüzlerce çalışanın eğitim ve çalışma hayatına doğrudan katkı sağlamıştır.
Toker ulusal ve uluslararası birçok festival ve sosyal sorumluluk projelerinde sanatçı kimliği ile görev almış ve dereceler elde etmiştir. İletişim, diksiyon, ses ve nefes eğitimi, kurumsal iletişim, sunum becerileri, sahne sanatları, beden dili, seslendirme ve tonlama, etkili konuşma eğitimlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği perküsyon atölyeleri ve kurumlarda oluşturduğu koro çalışmalarında, çalışan bağlılığı ve memnuniyeti kapsamında eğitimler vermektedir.

2021 - …    ErkinŞahinöz Akademi                          Danışman
2014 – 2021     Denizbank A.Ş                                 Sanat Danışmanı – Eğitim ve Gelişim Yöneticisi
2013 – 2014    T.E.B A.Ş                                              Kurumsal Pazarlama Yönetmeni
2012 – 2013    Halkbak A.Ş                                       Kobi Pazarlama Yetkilisi
2010 – 2012    Denizbank A.Ş                                  Ticari Pazarlama Uzmanı
2008 – 2010    Yapı Kredi Emeklilik A.Ş                 Bireysel Emeklilik Danışmanı