GİRİŞİMCİLER İÇİN SATIŞ

GİRİŞİMCİLER İÇİN SATIŞ

AMAÇ

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de bir işletmenin en kırılgan olduğu dönem kurulduğu senedir. Yeni iş fikirlerinin ancak %40’ı birinci seneyi atlatıp ticari faaliyetlerine devam edebilmektedir. Pazarı yeterince inceleyerek, iş planı hazırlayarak ve doğru satış stratejisi geliştirerek ilk seneyi başarıyla atlatmak mümkündür.

İşletmelerin kurulduğu veya yeni yatırımlarla genişlemeye başladığı, maliyetlerin ve riskin nispeten yüksek olduğu dönemlerde gelir getirici faaliyetleri doğru seçmek önem arz etmektedir. Sunulan ürün veya hizmetin kabiliyetleri, hedef kitle ve satış kanallarına odaklanan danışmanlık hizmetinin amacı doğru kitleye doğru kanallar üzerinden ulaşmak ve maliyetleri fazla artırmadan yeni pazarlar ve alt pazarlar keşfetmektir. Hizmetimizde müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit ederek ihtiyaçları karşılayan değer önerileri oluşturmayı amaçlıyoruz.  

Girişimci seviyesinde satış faaliyetlerinin oluşturulması
Satış ekibi olmayan mikro ve küçük ölçekli işletmelerde girişimcinin kısıtlı zaman ve çabasını doğru satış faaliyetlerine yönlendirmesi için bir çalışma modeli oluşturulması, potansiyel müşteri bulma aşamasından satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreç hakkında birebir eğitim verilmesi.

Satış ekibi ve operasyonunun devralınması
Satış ekibi kurmak; özlük işlerinden görüşme takibine, toplantı trafiğinden geliştirici faaliyetlere kadar birçok idari çalışma gündemi doğurmaktadır. Satış ekibini ve faaliyetlerini üzerimize alarak, işletmelerin enerjilerini uzman oldukları alanda üretim yapmaya odaklamalarına imkân tanıyoruz.