LOGO VE KURUMSAL KİMLİK

LOGO VE KURUMSAL KİMLİK

AMAÇ

Yeni bir logo veya kurumsal kimlik çalışmasına mı ihtiyacınız var? Mevcut markanızı yeniden konumlandırmak ya da sıfırdan "akılda kalıcı" bir marka yaratmayı mı hedefliyorsunuz?

Görsel tasarım konusunda yaratıcı çözümler sunan Karma Ajans; Grafik Tasarım, Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik, İlan Tasarımı, Afiş Tasarımı, Katalog Tasarımı, Broşür Tasarımı gibi indoor-outdoor iletişim materyallerini, müşteri beklentileri doğrultusunda, hedef kitle üzerinde maksimum etkileşimi oluşturacak şekilde tasarlar.

Marka ruhuna uygun görsel ve metinsel bütünlüğün sağlandığı çalışmalarla yaratıcılık, kalite ve estetik bir araya getirilir. Müşteri talep ve beklentileri dikkate alınarak, markanın içinde bulunduğu sektöre, hedef kitlenin sosyolojik ve psikolojik davranışlarına ve çağın iletişim dinamiklerine uyum sağlayan, etkili ve yaratıcı görsel tasarımlara hayat verilir.

Logo, firmayı (soyut ya da somut olarak) temsil etmelidir. Ancak bunun için çoğunlukla soyut bir temsil daha fazla tercih edilir. Genellikle logoların bir hikayesi, bir çıkış noktası olur. Renk ve logo seçimi buna göre yapılır. En temel özelliği ise ayırt edici ve özgün olması gerektiğidir. Firmaya yüklenecek olan algı, logo aşamasında, renk, amblem gibi görsel öğelerle büyük oranda planlanır.

Logonun tasarımı, kimlik çalışmasının sadece bir bölümüdür. Hazırlanan logonun detaylı ölçülendirmesi (oranı), erkek ve dişi renk kullanımları, logonun çeşitli materyallerdeki boşluklarının belirlenmesi gibi detaylarla kurumsal kimlik çalışması tamamlanır.

Markanın güven algısı oluşturabilmesi için olmazsa olmazların başında gelen kurumsal kimlik kılavuzu; logo tasarımından kartvizit tasarımına, antetli kağıt tasarımından cepli dosya tasarımına, diplomat zarf tasarımından ambalaj tasarımına, personellerin kıyafetinden araç giydirmeye kadar, kurumun tüm görsel öğelerini içermektedir.