SATIŞ SAHNESİ

SATIŞ SAHNESİ

AMAÇ

Yazar Guy Finley, Sevebilmek isimli kitabında şöyle söylüyor: “Prova olmadan mükemmellik de olmaz. Ama gerçek mükemmellik, prova değil performans sırasında, en zor koşullar altında gerçekleşir. Mükemmelleşmenin temel kuralı budur.” 

Freddie Mercury ise şöyle söylüyor: "Sahnede o kadar güçlüyüm ki... Şarkı söylerken çok dışa dönüğüm, ama aslında içimde çok farklı biriyim.”

Satış görüşmesi, sahneye çıkmak gibidir. Hazırlık, prova, cesaret, birikim, kondisyon ve daha fazlasını gerektirir. Bu gereklilikleri karşılayan satış profesyoneli tüm birikimiyle girer satış sahnesine; ancak hepsini sergilemez. Seyircisinin (potansiyel müşterisinin) ihtiyacı kadar, onu boğmayacak kadar, akılda kalacak kadar performans sergiler. Bütün mesleki becerilerini tekrarı olmayacak bir sahnede müşterisinin takdiri ve markasını doğru temsil etmek için sergiler. 

Katılımcılar, bu eğitimde paylaşılan teknikleri doğru kullanarak ve süreçleri doğru yöneterek satış verimliliklerini (performanslarını) artırabilirler. Görüşmede müşteri adayının ihtiyaçlarını tespit edip, ihtiyaca yönelik ürün, hizmet ve/veya çözümleri doğru yaklaşımla sunmayı öğrenirler. “Satış Sahnesi” eğitiminde müşteri adayı ile yüz yüze yapılan satış görüşmesine dair tüm başlıklar ele alınır. Program, rol çalışmaları ve talebe göre eğitim sonrasında rehberlik hizmeti ile desteklenmektedir. Her seviyeden satış profesyoneli, satış ekibinin üst düzey yöneticileri, satış faaliyetleriyle doğrudan ilişkili diğer birimlerin çalışanları ve yöneticileri, mikro ve KOBİ ölçekli girişimciler için tasarlanmıştır. 

İÇERİK
• Randevu alma teknikleri
• İhtiyaç tespiti ve analizi
• SPIN yöntemi ve soru sorma teknikleri
• İtiraz karşılama yöntemleri