SATIŞ USTASININ ALET ÇANTASI

SATIŞ USTASININ ALET ÇANTASI

AMAÇ

Bir ormanda iki oduncu ağaç kesiyormuş. Birinci adam, sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından birkaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş. İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş. Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra ne kadar ağaç kestiklerini saymaya başlamışlar. İkinci adamın çok daha fazla ağaç kestiği anlaşılmış.

Birinci adam öfkelenmiş: “Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken işe başladım. Senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağaç kestin. Böyle bir şey nasıl olabilir? Bir yanlışlık olmalı!”

İkinci adam, yüzünde tebessümle yanıt vermiş: “Ortada bir yanlışlık yok. Sen durmaksızın çalışırken, ben arada bir dinlenip baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağaç kesilir.”

Her meslekte olduğu gibi satış mesleğinde de ustalık, tecrübeyle ve satışçının kendini mesleki ve sosyal anlamda geliştirmesiyle kazanılır. Satışın ustaları diğerlerinin hayatını kolaylaştırmak için yaşarlar. Yeni insanlar tanır, anlamak için dinler, değer katmak için çözüm geliştirirler. Satış profesyonelinin sürdürülebilir bir performans sergilemesi, bu yaşam felsefesini benimseyip kendini mesleki anlamda sürekli geliştirmesine bağlıdır.

Bu eğitimde ele alınan konularda kendini geliştiren satışçının satış verimliliğinin artması, aynı çalışma temposu ile daha yüksek sonuçlara ulaşması mümkündür. ‘Satış Ustasının Alet Çantası’ eğitimi rol çalışmaları ve talebe göre eğitim sonrasında rehberlik hizmeti ile desteklenmektedir. Her seviyedeki satış profesyoneli, satış ekibinin üst düzey yöneticileri, satış faaliyetleriyle doğrudan ilişkili diğer birimlerin çalışanları ve yöneticileri ve mikro ve KOBİ ölçekli girişimciler için tasarlanmıştır. 

İÇERİK
• Networking
• Bilimsel ikna metotları
• Kişilik tipleri
• Beden dili