Ahu Bade Nilgün

Ahu Bade Nilgün

İstanbul doğumlu olan Ahu Bade NİLGÜN, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde onur derecesi ile tamamlamıştır. Aynı bölümden yüksek lisans derecesini de almıştır. Marmara Üniversitesi’nde Ekonomi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.  

1999 yılında profesyonel yaşamına İnsan Kaynakları Danışmanlığı alanında başlamış olan NİLGÜN, çalıştığı kurum adına 4 yıl süre ile Turkcell İşe Alım projelerini yönetmiştir. 

2003 yılında İngiliz Sermayeli G4S ‘te İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve 20 kişi üzerinde operasyon ekiplerinin yönetimini üstlenmiştir. Sayısız yabancı sermayeli kurum ile yeni iş projelendirmede sorumluluk almıştır. 

2005 yılı itibari ile uluslarası kargo alanında lider firma DHL bünyesine katılmış, Satış Müdürlüğü ve Satış Ekipleri Eğitimleri konularında sorumluluk almıştır. 

NİLGÜN, 2007 yılı itibari ile kurucuları arasında yer aldığı NBS İnsan Kaynakları adına 9 yıl süre ile Vodafone İşe Alım ve Yetenek Yönetimi projelerinde yöneticilik rolü üstlenmiştir. Buradaki başarıları uluslarası olarak belgelendirilmiştir. 5 yıl süre ile BAT (British American Tobacco) Yetenek Yönetimi İyileştirme projesinin başında yer almıştır. Sanofi için gerçekleştirdiği değerlendirme merkezi projeleri ile şirket birleşmelerinde fark yaratan atama projeleri yapılandırmıştır. 

300’ü aşkın, banka, e-ticaret ve start-up’ın oluşturduğu Dijital Dönüşüm, Telekom ve Bilişim sistemleri üzerine faaliyet gösteren firma için YETENEK YÖNETİMİ modellemesi, işe alım iyileştirme projeleri dizayn etmektedir. 

50’yi aşkın start-up için mentör olarak görev yapmıştır. 

2008 yılı itibari ile Erickson sertifikalı Koç olan NİLGÜN, 2009 yılı itibari NLP Master, 2010 yılı itibari takım koçluğu, 2011 yılı itibari ile ilişki koçluğu, 2015 yılı itibari ileri TA Analistlik eğitimlerini tamamlamıştır. 

NİLGÜN, 2015 yılından bu yana eklektik ekollerle oluşturduğu kendine ait bir program olan liderlik dönüşüm mentörlüğü programı kapsamında 10.000 saate yakın birebir lider mentörlük çalışması tamamlamıştır. 

NİLGÜN, kurumsal eğitimler vermekte ve 30 kişilik kadrosu ile ağırlıklı Dijital Dönüşüm Yetenek Yönetimi projeleri yöneten NBS İnsan Kaynakları adına Genel Müdürlük görevine devam etmektedir. 

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan NİLGÜN, KAGİDER üyesidir ve konuşmacı olarak pek çok organizasyona destek vermektedir.