Emrah Kozan

Emrah Kozan

Emrah KOZAN 13 Mart 1986 Ankara Doğumludur. İlköğrenimi Çamyuvada, Liseyi Kemer Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı lisede tamamlamıştır. Lise yıllarında başlayan bilişim merakı ve girişimcilik ruhu ile 2006 Yılında Ahi Evran Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü 3. olarak bitirmiştir. Öğrencilik yıllarında ilk web sitesini okulu adına kurduğu internet radyosu ile hazırlayıp mezun olana kadar burada radyo yayınlarına devam etmiştir.

Üniversite mezuniyetinin hemen ardından Kemer Kolejinde Bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmış ve aynı kurumda 4 yıl bilgisayar öğretmenliği, sistem yöneticiliği ve müdür yardımcılığı yapmıştır. Bu sırada öğretmenlik formasyon ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlamıştır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen CİTO-ÖİS projesine katılarak 2 yıl boyunca bu kurumdan ölçme değerlendirme ve işlik çalışmaları eğitimini almış ve bir projesi her yıl ODTÜ bünyesinde gerçekleştirilen kongrede yayınlanmıştır.

Bilge Adam Bilişim Grubu daveti ile kariyerine 4 yıl boyunca İstanbulda devam etmiştir. Bilge Adam bünyesinde Web Gra?k ve Dijital Tasarım eğitmeni, bölüm başkan yardımcısı ve birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Adobe ve Apple Certi?ed Trainer unvanlarını alan Emrah Kozan 2 yıl Master Trainer olarak eğitmen yetiştirmiş ve kurumsal bir çok ?rmaya Apple,Adobe ve web tasarım alanlarında eğitimler vermiştir. Uzmanlık alan- larında 15.000 saaten fazla ders tecrübesi edinmiştir. Google ve Sosyal medya alanlarında da çalışmalar yaptıktan sonra aynı kurum bünyesinde Dijital Medya biriminin kuruculuğunu üstlenmiş ve online eğitim platformları proje yöneticiliği yapmıştır.
2015 yılında Antalya’ya kesin dönüş yapan Emrah KOZAN kurucusu olduğu Piksel Akademi bünyesinde bilişim alanında proje ve eğitim çalışmaları yapmaya devam etmektedir. 

2019 yılından bu yana Alanya HEP Üniversitesinde part time öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve üniversite bünyesinde iletişim tasarımı bölümünde temel web tasarımı ve tasarım odaklı düşünce dersleri vermektedir.

2021 yılının mart ayında Abaküs yayınevinden çıkan ve alanındaki ilk Türkçe kaynak olarak nitelendiren “Design Thinking- Tasarım Odaklı Düşünce” adında bir de kitabı bulunmaktadır.