Aytekin Tanrıverdi

Aytekin Tanrıverdi

 1978 yılında Gaziantep’te doğan Aytekin TANRIVERDİ, Gaziantep’in sahip olduğu jeopolitik konumu nedeniyle ticari geçiş noktası olması ve sanayileşmedeki hızı sebebiyle, lise öncesinde mesleki tercihini yaparak Dış Ticaret konusundaki eğitimine Anadolu Dış Ticaret Meslek Lisesinde başlamış, devamında İthalat İhracat Bölümünü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü tamamlayarak, eğitim hayatına Gaziantep Üniversitesi İİBF “Uluslararası Ticaret ve Finans” bölümünde Tezli Yüksek Lisansı ile devam etmektedir. 20 yılı aşkın özel sektördeki deneyim ve gözlemlerini dış ticaret hacimlerine göre özel sektördeki Kambiyo Birimlerinin şirketlerdeki önemi ve görevi hakkındaki görüşlerini ve analizlerini tez konusu olarak seçmiştir.   1997 tarihinden bu yana Dış Ticaret faaliyeti gerçekleştiren sektöründe öncü firmalarda sevk, depolama, operasyon ve yönetici görevlerini üstlenmiştir.

2000-2002 yıllarında Jwan Company bünyesinde 2,6 milyon ton yem üretim ve sevkinin dönemsellik içerisinde taahhüdünün gerçekleşmesinde görev alıp Türkiye ayağında üretim ve sevk koordinatörü olarak görev almıştır. Birçok firmada Dış Ticaret ve Kambiyo Birimini teşekkül etmiş ve yönetmiştir. Kurmuş olduğu birimlerin ve sistemsel döngülerin kontrolü ve geliştirmesine devam eden Aytekin TANRIVERDİ, farklı sektör ve farklı ölçekteki şirketlere dış ticaret, kambiyo ve dâhilde işleme konularındaki deneyimlerini aktarmaktadır. Ayrıca Dâhilde İşleme İzin Belgesine ilişkin konularda danışmanlık hizmeti de vermektedir.   Düşünsel dinginliğin önemini fark eden TANRIVERDİ, ud ve lavtayı amatörce çalmakla birlikte, Suzidil Musiki Cemiyetine korist olarak katılmaktadır.

Ayrıca doğa yürüyüşleri, bireysel kampçılık, ahşap maket yapımı, organik sebze yetiştiriciliğini de zihinsel rahatlama yöntemi olarak seçmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.  

2022-2023      Sanat Ambalaj AŞ: Kambiyo Operasyon Müdürü

2015-2022      Smartyarn Teknolojileri AŞ: Kambiyo Operasyon ve Dış Ticaret Müdürü

2010-2015      Tat Group: Kambiyo Operasyon ve Dış Ticaret Müdürü

2004-2010      Akteks Akrilik AŞ: İthalat ve İhracat Operasyon Şefi

2000-2002      Jwan Company: Türkiye Üretim ve Sevk Koordinasyon Sorumlusu