Fikret Aslanyürek

Fikret Aslanyürek

İstanbul doğumlu olan Fikret Aslanyürek, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Ekonometri ve Nicel Ekonomi Bölümünde tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 2005 yılında Akbank’ta Fraud Bölümü’nde başlamıştır. 2007 yılında Vestel Ticaret A.Ş.’ye geçerek Kredi & Risk, Bayi Satış Kanalı ve Eğitim Bölümlerinde olmak üzere 12 yıl görev yapmıştır. Görev yaptığı sürede Türkiye’nin yaklaşık 70 ili ve onlarca ilçesini ziyaret etmiştir. Sahadaki tecrübelerini akademik bilgiyle birleştirme heyecanı ve idealiyle 2015 yılında eğitim dünyasına girerek Sabancı EDU danışmanlığında Vestel Perakende Akademisi’nin kuruluşunda yer almıştır. Zorlu Grubundaki 12 yıllık çalışma hayatında Vestel başta olmak üzere farklı sektörlerde hizmet gösteren Zorlu Grubu çalışanlarına eğitimler vermiştir.

Perakendecilik sektöründeki tecrübelerinin yanında zihin, hafıza ve beynin öğrenme süreçlerine olan ilgisi sonucu Zihin Haritaları, Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma konularında eğitimler almıştır. Üsküdar Üniversitesi’nde Nöropazarlama Yüksek Lisansına devam etmektedir. Adler’in ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Programını tamamlamıştır. 

Kurumlara, eğitimcilere, öğrencilere yönelik başta zihin haritaları, hafıza teknikleri ve hızlı okuma konuları olmak üzere satışta iletişim ve ikna psikolojisi, liderlik ve koçluk becerilerine yönelik eğitimler vermektedir. Bireysel koçluk ve mentörlük yapmaktadır. Zihin Haritalarıyla Düşünmek, Öğrenmeyi Öğrenen Beynimiz,  Zayıf Hafıza Yoktur Eğitilmemiş Hafıza Vardır, 21. Yüzyılda Yenilikçi Düşünmek, Nasıl Bilirdiniz? (Tarihten Şahsiyetlerin İlham Veren Öyküleri) başlıklarında performans konuşmaları yapmaktadır.

Kurumların yanı sıra ilköğretim ve üniversite öğrencilerine sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimler vermektedir. Özellikle üniversite öğrenci kulüpleriyle 21. Yüzyılın Yenilikçi Düşünme Becerilerine yönelik farklı atölye çalışmaları düzenlemiştir. Şirketlerin stajyerleri için eğitim programları yapmaktadır.

İnsan beynini ve gelişimini en çok destekleyen faaliyetlerden birinin farklı disiplinlerde araştırma yaparak beyni farklı bilgiyle beslemek olduğuna inanmaktadır. Bu bakış açısıyla eğitmen kimliğinin yanında özellikle “İstanbul Gezi Rotalarıyla” tarihte yolculuk yapmayı sevmekte ve bunu da “Zihin Haritaları” eğitimiyle birleştirerek dış mekanlarda gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla katılımcılara özel bir deneyim yaşatmaktadır. Deneme ve blog yazıları bulunmakta, tarih, edebiyat, kaligrafi ve okçulukla ilgilenmektedir.