Cem Kılıç

Cem Kılıç

1975 yılında Almanya’da doğdu. Üsküdar Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Genel ve Pazarlama Yönetim alanlarında çift dal master derecesi aldı. Kadir Has Üniversitesi Bankacılık ve Finans Doktora öğrencisi olup doktora yeterlilik sınavına hazırlanmaktadır.

Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Pamukbank’ta müfettiş yardımcısı olarak başladı. 2005 yılında kıdemli müfettiş olarak Pamukbank’tan ayrılıp Denizbank bünyesine katıldı. 2007 yılına kadar Denizbank Avrupa-1Bölgesi Kobi Satış Yönetmeni olarak görev yaptı. 2007-2008 döneminde Denizbank Kobi ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Bölüm Müdürlüğü görevini yürüttü.

2008-2010 yılları arasında Denizbank Fatih Şube Müdürlüğü görevini sürdürdü. 2010-2011 yıllarında Denizbank Avrupa- 2 Bölgesi Satış Müdürlüğü görevi sonrasında 2017 yılına kadar Deniz leasing Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2017 yılı itibariyle Dale Carnegie Akademi’de Eğitmen, Kurumsal Gelişim Danışmanı ve İş Koçu olarak görev yapmaktadır.

İş deneyimleri ve Dale Carnegie Sertifikasyonları çerçevesinde kurumlara Liderlik, Etkileme ve İkna, Topluluk Önünde Etkili Konuşma, Etkin İletişim ve İnsan İlişkileri, Başarma Arzusu ve Hedeflerle Yönetim, İş Odaklı Kişisel Gelişim, Stres Yönetimi, Yönetim Becerileri ve Satış Ekipleri için İlişki Yönetimi eğitimleri vermektedir. Her sene Dale Carnegie Global olarak, 3500 eğitmen arasından katılımcı değerlendirmelerine göre yapılan ‘Dale Carnegie Global- Liderlik Eğitmenleri Performansı 2020 senesi değerlendirilmesinde 1.lik ödülüne layık görülmüştür. Aynı sene, EMEA Bölgesi Tüm Programlar En İyi Performans ödülünü de almıştır. Ayrıca Dale Carnegie President’s Clup üyeliği ile onurlandırılmış olup, tüm dünyada en iyi performans gösteren 20 eğitmen arasında yer almıştır. ICF Koçluk sürecinde, ACSTH sürecini tamamlamış olup PCC düzeyinde koçluk yetkinliğine sahiptir.

Toplam koçluk görüşme saati 1000 saat üzerindedir. Firmaların bayi/çalışan toplantılarında keynote speakerlik yapmakta ve workshoplar düzenlemektedir.

Eğitim verdiği kurumlar: Arçelik, Loreal Türkiye, Organik Kimya, Philip Morris, Group M, Şişe Cam, Eczacıbaşı, Yapı ABB, Koçtaş, THY, Yemek Sepeti ,AvivaSa, Koçtaş, Skreeting Yem, VakıfKatılım Bankası, Tofaş, Ford Otosan, Türk Traktör, Garanti Bankası, Anadolubank, Tüpraş, Otokar, Vaillant Group, Aster Tekstil