Beyza Cebeci

Beyza Cebeci

30.07.1986 doğumluyum. Eğitim hayatıma güzel memleketim İzmir’de başladım. TED koleji mezunuyum. İstanbul hikayem ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmamla başladı. Uluslararası İlişkiler bölümünden mezunum. Bölümümü çok keyifle okumakla beraber özel sektöre merakım beni yine aynı üniversitede İktisat Fakültesi’ne yönlendirdi. Pazarlama ve marka stratejileri üzerine yoğunlaşarak İşletme Yüksek Lisansımı tamamladım.

Türkiye’de ilk olarak İçerik Markalaştırma (Ingredient Branding) üzerine yazmış olduğum akademik tez, pazarlama kitaplarında referans gösterildi. Bankacılık Sektörü’nde bireysel portföy yöneticiliği, Tüketici Elektroniği Sektörü’nde kurumsal satış yöneticiliği tecrübem bulunmaktadır. Ardından Vestel Perakende Akademisi'nin kurucu ekibinde bulunarak akademi ve LMS(uzaktan eğitim)yönetimi, eğitim ihtiyaç analizi, eğitim programı ve içerik tasarımı, eğitmenlik, eğitim verimliliğini ölçme ve değerlendirme alanlarında uzmanlaştım. Vestel’den sonra 4 yıl boyunca Sony Türkiye’nin eğitim fonksiyonunu yönettim.

Tasarladığım eğitim programları Tegep, Brandon Hall, Stevie Awards gibi yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve gelişim değerlendirme programında ödüllere layık görüldü. Eğitimlerimde dokunduğum her bir bireyin gelişimine daha da değer katmak adına International Coaching Academy’den profesyonel koçluk eğitimi aldım. Bunun yanı sıra günümüzde hem kurumların hem de bireylerin artan uzaktan eğitim ihtiyaçlarına dijital teknolojilerle destek olabilmek ve iletişimi güçlendirmek fazlasıyla önem arz ettiğinden Başkent İletişim Akademisi’nden Diksiyon ve Spikerlik eğitimi alarak mezun oldum.

Ağırlıklı olarak, Satış, İletişim ve İkna, Problem Çözme ve Karar Alma Teknikleri, Hikaye Anlatıcılığı, Sunum teknikleri alanlarında eğitimler ve seminerler vermekteyim. Öğrenmenin, hayat boyu süren bir serüven olduğu anlayışıyla uzun yıllardır eğitimlerimle farklı sektörlerde farklı öğrenme serüvenlerine eşlik etmekteyim.