Hasan Yaşar

Hasan Yaşar

Lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamlayan Hasan Yaşar, yazılım projelerini geliştirmek üzere Ankara Cyber Park'a gitmiştir. Bu esnada eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde devam ederken web projeleri geliştirip, yazılım ve bilişim sektörünün uluslararası dinamiklerini öğrenmek için Microsoft'un MCSD eğitimini tamamlamıştır. Hasan Yaşar, eğitim sürecinde birçok firmaya proje yöneticiliği ve danışmanlığı vermiştir.

2009 yılında Rixos Hotels' den gelen teklif üzerine Turizm sektöründe Bilişim Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bu esnada Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Üniversitede geliştirdikleri yazılım ve pazarlama teknolojileri Hasan Yaşar'a farklı bir alanın kapısını açmıştır. Nesneler ile son kullanıcının tüketim alışkanlıklarını analiz ederek veri üretimi noktasını arttırmak için data analiz üzerine çalışmalar yapmıştır.

Bilişim sektörünün en önemli yapı taşlarından olan network alanını öğrenmek üzere Cisco Certified Network Administrator eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra teknoloji üretimi yapan firmalara eğitim ve danışmanlıklar veren Hasan Yaşar, geliştirdiği cms projeleri ile süreç yönetimi, e-ticaret, b2b, b2c, c2c, hotel yönetim, misafir deneyimi, acenta yönetim sistemi gibi alanını domine eden birçok projeyi geliştirmiştir. Yükselen bir trend olan sağlık turizmi alanında paydaş sektör ilişkilerindeki eksiklikleri saptayarak veritabanı metodolojilerinin geliştirilmesi üzerine Yakın Doğu Üniversitesi İşletme Alanında Sağlık Turizminde Paydaş Sektörler ve Veritabanı Metodolojilerinin geliştirilmesi üzerine doktora eğitimine başlamıştır.

Doktora sürecinde birçok sağlık turizmi konferansına katılan Hasan Yaşar Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonunda Bilgi Teknolojileri yöneticiliğine ve Antalya Uluslararası Sağlık Turizmi Derneğinde yönetim kurulu üyesi görevini devam etmektedir. Rixos Hotels' de Bilgi Sistemleri Müdürü olarak çalışmakta olan Hasan Yaşar, yazılım, dijital dönüşüm, dijital pazarlama, iot, veri madenciliği alanında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.