Hasan Yaşar

Hasan Yaşar

HASAN YAŞAR
Lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamlayan Hasan Yaşar, yazılım projelerini geliştirmek üzere Ankara Cyber Park'a gitmiştir. Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam ederken web projeleri geliştirip, yazılım ve bilişim sektörünün uluslararası dinamiklerini öğrenmek için Microsoft'un MCSD eğitimini tamamlamıştır. Hasan Yaşar, eğitim sürecinde birçok firmaya proje yöneticiliği ve danışmanlığı vermiştir.


2009 yılında Rixos Hotels'den gelen teklif üzerine Turizm sektöründe “Bilgi Sistemleri Müdürü” olarak çalışmaya başlamış ve Genel Müdür Yardımcılığına kadar yükselmiştir. Aynı zamanda Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır. Üniversitede geliştirdiği yazılım ve pazarlama teknolojileri Hasan Yaşar'a farklı bir alanın kapısını açmıştır. Nesneler ile son kullanıcının tüketim alışkanlıklarını analiz ederek veri üretimi noktasını arttırmak için data analiz üzerine çalışmalar yapmıştır.


Bilişim sektörünün en önemli yapı taşlarından olan network alanını öğrenmek üzere Cisco Certified Network Administrator eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitimini bitirdikten sonra teknoloji üretimi yapan firmalara eğitim ve danışmanlıklar vermeye başlayan Hasan Yaşar, geliştirdiği CMS projeleri ile süreç yönetimi, e-ticaret, B2B, B2C, C2C, otel süreç yönetimi, misafir deneyimi, acenta yönetim sistemi gibi alanının hakimi olan birçok projeye de hayat vermiştir. Yükselen bir trend olan sağlık turizmi alanında paydaş sektör ilişkilerindeki eksiklikleri saptayarak veritabanı metodolojilerinin geliştirilmesi üzerine Yakın Doğu Üniversitesi İşletme alanında Sağlık Turizminde Paydaş Sektörler ve Veritabanı Metodolojilerinin geliştirilmesi üzerine doktora eğitimine başlamıştır.


Doktora sürecinde birçok sağlık turizmi konferansına katılan Hasan Yaşar, Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonunda Bilgi Teknolojileri yöneticilik görevini ve Antalya Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği görevini devam ettirmektedir. Hasan Yaşar yazılım, dijital dönüşüm, dijital pazarlama, IOT, veri madenciliği alanında 100’ün üzerinde firmaya eğitim, danışmanlık ve strateji hizmeti vermektedir.