Çağrı Kurt

Çağrı Kurt

1980 Adana doğumlu olan Çağrı Kurt, ABD’de San Diego Eyalet Üniversitesi İşletme Bölümünü ve yine ABD’de Alliant Uluslararası Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamış olup, profesyonel çalışma hayatına Keita Group Corporation, Ford Motor Company ve UBS Varlık Yönetimi’nde çeşitli finans ve satış-pazarlama pozisyonlarda kariyerine devam etmiştir.

2007 sonu Türkiye’ye dönmesiyle sırasıyla Denizbank Özel Bankacılık, Akbank Özel Bankacılık, Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde çalışmış ve Varlık Yönetimi, Finansal Ürünler, Portföy Yönetimi ve Finans Yönetimi’nde derin teknik deneyim kazanmıştır. Kasım 2023 tarihinde Adana Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü Finans Müdürü görevinden kendi isteğiyle ayrılmış olup, kendi yatırımları ve yeni yatırım planlarına ek olarak dış ticaret adımları doğrultusunda ilerlemiştir.

Ayrıca son 3 yıldır konuşmacı ve danışman olarak Finansal Okuryazarlık, Finans, Ekonomi ve Yatırım alanlarında deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir. İleri derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde İspanyolca konuşmakta olup, Spk Düzey 1-2-3, Spk Türev Ürünler, Segem ve Bes Lisansları bulunmaktadır.