İbrahim İnan

İbrahim İnan

1964 yılında Adana’da doğan İbrahim İnan, 1982 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’den mezun olduktan sonra 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği eğitimini tamamladı. Strathclyde Üniversitesi (Glasgow) üretim yönetimi alanında esnek üretim sistemleri üzerine yüksek lisans programını tamamlayarak 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon ana bilim dalında insan gücü ve makine gücü planlaması tezi ile İşletme Doktorasını aldı. Bu dönemde 2 sene Dünya Bankası projesi kapsamında Çukurova Belediyeler Eğitim Birliği’nde Eğitim koordinatörlüğü görevini üstlendi. Akabinde 20 yıl bir Fransız kuruluşu olan Lesaffre Türkiye’nin genel ticaret müdürlüğünü yaptı. Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya'da çok uluslu ortamda ekmek mayası, ekmek katkı maddeleri, pastacılık ürünleri ve türev ürünlerde B2B, B2C segmentini yönetti. Bu süreçte 6 sene Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 2. öğretimde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Örgüt Değişimi Yönetim derslerini verdi.

2011’de 3 yıl boyunca CSM Bakery Supplies şirketinde genel müdürlük yaptı. 2014 yılında akademisyen ve yönetim danışmanlığı alanında çalışmaya karar verdi ve 2014 yılında Mersin Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak Lisans ve lisansüstü dersler, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Kuluçka Merkezi Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. 2022 yılından bu yana Toros Üni. Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği ana bilim dalında yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

2018 yılında psikoloji yüksek lisansı yaptı ve 2020’de ICF Onaylı Profesyonel Yönetici Mentörü oldu. 2006 yılından beri Junior Chamber International (JCI) sertifikalı ulusal eğitmenidir. 2018’de KOBİ Seviye 6 Eğitim Programının eğitimcisidir. 2014 yılından bu yana “Yönetim, Yeniden Yapılandırma ve Kurumsallaşma” danışmanlığı ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Çukurova Genç İşadamları Derneği Kurucu, Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Genç Girişimciler ve Liderler Derneği Senatörüdür. Adana Ticaret Odası, Adana Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Çukurova Sanayici ve İş Adamları Federasyonu danışmanlığı görevlerini yürütmüştür. Halen Dijital Girişimcilik ve Kalkınma Derneği Başkanlığını üstleniyor.