Serra Uslu

Serra Uslu

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına Piar-Gallup araştırma şirketinde başladı. Sonrasında EGS Holding bünyesinde Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Alışveriş Merkezi Müdürü görevlerinde bulundu.

2002 yılında teknik tekstil alanında faaliyet gösteren Spinteks A.Ş nin kurucu ortağı olarak kariyerine devam etti. Halen aynı şirkette Kurumsal İletişimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu süreçte beyin, bilinçdışı, bilinçli farkındalık, stres yönetimi, duygusal zeka, etkili iletişim, mikro ifadeler ve kişilik tipleri gibi konulara olan ilgisi nedeniyle bu başlıklarda uluslararası geçerli profesyonel eğitimler aldı. 

Üsküdar Üniversitesi’nde tamamladığı Nöropazarlama Yüksek Lisans programıyla tüketici nörobilimi alanında uzmanlaştı ve hormonların satın alma davranışımıza etkilerini inceledi. 

Eş zamanlı olarak kurucusu olduğu Neurowellness Eğitim ve Gelişim Danışmanlığı bünyesinde eğitim ve atölye çalışmalarına başladı. Sinir bilimi, farkındalık ve pazarlama alanlarındaki bilgileri kişilerin ve kurumların yaşam becerilerini daha ileri seviyeye taşımak amacıyla en anlaşılır ve interaktif yöntemlerle aktarmakta, kendi tasarımıyla oluşturduğu eğitim ve etkinlikler düzenlemektedir.