Mehmet Bircan

Mehmet Bircan

1981 yılında Erzincan’da doğdum. Lisans eğitimimi 2002 yılında Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Donanım bölümünde yaptım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Microsoft MCSE sertifikasını aldım. Sistem güvenliğine yönelik olarak 27001 güvenlik sertifikası eğitimlerini tamamladım ve 27001 Denetçi sertifikamı aldım. Uzun yıllar birçok firmaya 27001 danışmanlığı verdim.

Eğitim ve bilgimi K.V.K.K. konusunda geliştirerek kurumsal firmalara K.V.K.K. süreçlerinde danışmanlık yaptım. Bu süreçte Netsis Nod E sertifikasını da aldım. 2003 yılında Gürteks Holding firmasında Netsis ERP geçiş süreçlerinde eğitim ve destek birimlerinde bulundum. 2005 yılından sonra Oba Makarna’da Bilgi İşlem müdürü olarak çalıştım. Bu süreçte bilgi güvenliği ve network konularında eğitimler verdim. 2010 yılında Erpen firmasının Netsis Erp geçiş sürecinde danışmanlık görevinde bulundum.

2011 yılında Oba Makarna’nın Netsis Erp geçiş sürecinin baştan uca kurulumunu yaptım ve şirket içi eğitimlerini verdim. 2017 yılından beri Netsis kurumsal çözüm ortağı olarak hizmet veriyorum. Bu süreçte 40’ın üzerinde firmanın Netsis ERP ve iş zekası kurulumlarını gerçekleştirdim.