Arzu Girişken

Arzu Girişken


Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nda (MBA) tamamlayan Dr. Arzu Girişken, farklı sektörlerde özellikle stratejik yönetim alanında yöneticilik yaptıktan sonra, 2018 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Doktora Programı’ndan mezun oldu.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Dr. Arzu Girişken, birçok ulusal ve uluslararası akademik yayına imza attı. 
Özellikle Kurumsal Duygusal Hafıza, Algı Yönetimi  ve  Girişimcilik alanlarında çalışmalar yapan Dr. Girişken, bu alanlarda akademik ve profesyonel eğitimler vermektedir. 

2020 yılında kaleme aldığı “Corporate EQ” adlı kitabı, dünyada ilk İngilizce dilde kaleme alınan Kurumsal Duygusal Hafıza kitabıdır. Dr. Girişken kitabında, duyguları anlamanın ve onları yönetmenin kurumlar için önemini,  yönetimsel unsurlar açısından ele almıştır.

“Girişimcilik ve İnovasyon Konferansları” serisini hayata geçiren ve moderatörlüğünü üstlenen Dr. Girişken, ulusal ve uluslararası birçok akademik ve profesyonel konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır.