Burak Köseoğlu

Burak Köseoğlu

Burak Köseoğlu 1970’de İstanbul’da doğdu. Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Bankacılık-Sigortacılık MYO. ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini tamamladı. Takiben İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde, “Aile Şirketlerinde profesyonelleşme, kuşaklar arası çatışma” konulu yüksek lisansını 1998’de tamamladı. Takiben Anadolu Üniversitesine, “Franchise İşletmeleri ve Uluslararası Franchise Andlaşmaları & Turizm Sektöründe Franchise Şirketlerin Değerlemeleri” konulu Doktorasını sundu.

Öğretim süresi boyunca paralel olarak özel sektörde aralarında Credit Suisse, Garanti Bankası, Renault Mais, Schlotzsky’s Deli, Bodum, Swiss Quality Management, Dünya Göz Hastaneleri, Herry şirketlerinde orta ve üst düzey yöneticilik ve CEO olarak görev yaptı. 2010 yılında bu pozisyonundan ayrılarak kendi yolunu çizmeye karar verdi.

2011 yılından bu yana birçok özel üniversitede kuşak çatışmaları, Aile Anayasaları, Yabancı Fon Kaynakları, Yabancı Ortaklıklar, Karlılık ve Kurumsallaşma, Franchise konularında dersler vermektedir. 2011 yılından bu yana yurt içi ve dışında toplam 41 toplantı/seminer ve 600’e yakın eğitim vermiştir.

Birçok ekonomi dergisinde(Para, Ekonomist, Capital) yazı yazmış ve hala dönem dönem Milliyet, Hürriyet gibi gazetelerde çeşitli yazıları yayımlanmaktadır. Bloomberg, Ekotürk, HaberTürk gibi televizyonlarda konuk olmakta ve Ufrad, Taba, İsviçre Ticaret Odası Derneği, Lezzet İşletmecileri Derneği gibi birçok STK’da kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi görevlerinin yanında dünyanın en önemli girişim destekleme kuruluşlarından Keiretsu’da bulunmaktadır. Şirketlere Yönetim kurulu bazında yeniden yapılanma, kurumsallaşma, yabancı ortaklık şirket değerini yükseltme ve değerleme yaklaşımları, Yabancı Fon Kaynakları, Uluslararası Franchise konularında yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

2018-2020 Dönemindeki danışanları arasında Ziylan Grubu, BVS Holding, GNCR Holding, Doğuş Grubu, Ata Holding sayılabilir. Son Yıllarda Eğitim vermiş olduğu kurumlar arasında Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği gibi kurumlarda sayılabilir. 

Franchise İşletmeleri ve Uluslararası Franchise sözleşmeleri isimli bir kitabının yanında 2021 yılında Türkiye’de aile şirketlerinde profesyonelleşme isimli yeni kitabının yayımlanması planlamaktadır.