Ebru Yılmaz

Ebru Yılmaz

1985 yılında Antalya’da doğan Ebru Yılmaz, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladıktan sonra yine Selçuk Üniversitesi’nde aynı anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 

Hayata dair aldığı kararlar, hızını radikal esen rüzgardan alırken onu alıp götürmesine izin verdiği hayal gücünün desteğiyle eylemleri de hep eserikli bir güce ihtiyaç duymuştur. Toplamda 7 yılın sonunda tüm akademik yolculuğunu sonlandırıp “Benden en iyi ne olur” sorusunu kendine sormaya başlar ve kalbinin yazmak ile birlikte attığını fark ettiğinde ise rüzgar bu sefer de onu alıp başka maceralara sürükler. 
2009 yılında profesyonel iş hayatına Falezler Reklam Ajansı’nda metin yazarlığı görevi ile başlayan Yılmaz, Bir yıl dolmadan iki farklı derginin editörlüğü görevini almıştır. Hemen arkasından uyguladığı başarılı projelerle Genel Yayın Yönetmenliği yapmaya başlayan Ebru Yılmaz, yaklaşık 4 yıl süren tecrübesi neticesinde 2013 yılında rotasını İstanbul’a çevirmiş ve İstanbul’daki firmalar için içerik üretmeye devam ederken dijital dünyayı da daha yakından tanıma fırsatına erişmiştir.

2014 yılı itibariyle dijital pazarlama ve dijital içerik üreticiliği konusunda dünyanın önde gelen akademilerinden aldığı eğitimlerle bu konuda derinleşme fırsatı yakalayan ve her geçen gündemi takip ederek dijital içerik geliştirme ve marka stratejisi oluşturma konusunda yol kat eden Yılmaz, hikaye anlatıcılığının önemini kavramış ve marka hikayelerinin nasıl konumlanması gerektiği konusunda eğitim almaya devam etmiştir.

Çağ onu sosyal medya konusunda deneyimlenmeye iterken bir yandan da içindeki ses ironik bir şekilde yüzyıllar öncesinin mesleğine, yani masal anlatıcılığına doğru itmeye başlar. İki ucundan iki Ebru’nun tuttuğu gergin bir ipin üzerinde cambazlık yapmaya çalışır ve ipin bir ucundan diğer ucuna düşmeden gelip gitmeye başladığında anlar ki ikisini de çok seviyor ve birisini tercih etmek zorunda değil. İşte bu rahatlatıcıdır. Anlatmayı, dinlemeyi ve yazmayı seven, hikayeye değer veren, gidilecek yolun hiçbir zaman bitmeyeceğini gören, öğrenmenin derin felsefesini özümseyen Yılmaz 2019 yılı itibariyle ErkinŞahinöz Akademi bünyesinde içerik üreticisi ve dijital pazarlama sorumlusu olarak hizmet vermeye başlar ve hala Akademi için çalışmalarını sürdürmektedir.