Pınar Kabil

Pınar Kabil

Rize doğumlu olan Pınar Kabil, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik ve Bilgi teknolojileri Mühendisliği’nde tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrenci olan Kabil, Uluslararası ICF onaylı eğitmenin eğitimi sertifika programını tamamlayarak uluslararası geçerliliği olan eğitim sertifikasını almıştır. Yüksek lisansını yıllar sonra Klinik Psikoloji alanında yapmak için başvurularını tamamlamış ve pandemi süreci sona erdiğinde tercih ettiği bir üniversitede başlayacaktır. Hayat boyu öğrenme felsefesini benimsediğinden, vermiş olduğu tüm eğitim ve seminerlerde her yaşta gelişim sağlanabileceği ve insanın seçimlerinden ibaret bir yaşamın döngüsünde olduğu gerçeğini öne çıkarmaktadır.  Gelecek nesillere yol açıcı olmak için birçok kitap hazırlığı yapmaktadır. 

Profesyonel çalışma hayatına 1993 yılında Sistem Analisti ve Network Mühendisi  olarak başlamış, akabinde kişiliğinin daha çok iletişim yönetimine uygun olduğunu görerek, satış ve pazarlama alanında kariyer yapmıştır. Armada, Arena Karma şirketler topluluğunda çeşitli satış kademelerinde yöneticilik yapmış, birçok büyük projenin yöneticisi olmuştur. 2003 yılında profesyonel çalışma hayatını sonlandırmaya ve kendi şirketini kurmaya karar vererek Tayvan’lı bir ortağı ile Erete bilgi sistemleri ve akabinde de Eretekne elektronik ticaret şirketini kurmuştur.

2018 yılında bilişim sektöründe özellikle sektör birliğinin oluşumunda faaliyet gösteren Tübider (Türkiye Bilişim Şirketleri Derneği) yönetim kuruluna seçilmiş ve Eğitim Komisyonu Yöneticiliği yapmıştır. Ülkemizdeki birçok şirkete Networking  eğitimleri vermektedir.

Eğitmenin Eğitimi alanında bitirme tezi olarak geliştirdiği “Kuşaklar Arasındaki Dijital Köprüler” çalışması ile günümüzün en can alıcı sorunlarından biri olan kuşaklar arası çatışmaya çözümler üretmiştir. Geleceğin ofisleri ve çalışma modelleri konusunda araştırma yapmaya, eğitim ve danışmanlık vermeye devam etmektedir.